SYNGENTA ANGAJEAZĂ REPREZENTANT VÂNZĂRI CULTURA MARE

08 feb 2024
Syngeta este o companie globală cu sediul central în Elveția și operațiuni în toată lumea. Este Compania lider pe piața locală de semințe și produse pentru protecția plantelor, pregătită să răspundă nevoilor fermierilor printr-un portofoliu bogat de produse și serivcii de ultimă generație care adresează provocările unei agriculturi în continuă schimbare.

Syngenta este alături de fermieri pentru ca aceștia să-și îndeplinească scopul nobil: să producă hrană sănătoasă la un preț accesibil. Syngenta are un singur scop, acela de a elibera potențialul plantelor: Noi facem acest lucru prin respectul față de valorile noastre: Inovaţie, Sănătate, Performanță și Intensitate.

Syngenta angajează REPREZENTANT VÂNZĂRI CULTURA MARE
RESPONSABILITĂȚI:

  • Creează cerere de vânzare la nivelul fermierului prin executarea campaniilor de promovare a produselor
  • Realizează obiectivele de vânzări la clienți/fermieri în zona alocată
  • Realizează prognoze de vânzări/ planificări și creanțe pentru fermierii alocați
  • Colectează feedback și reclamații de la clienți și facilitează soluționarea lor
  • Organizează și asigură executarea câmpurilor demonstrative
  • Colectează și raportează în mod regulat și formal informații privind perspectivele de piață, propune schimbări sau indică oportunități de business
  • Monitorizează gradul de satisfacție a clienților la finalul sezonului de vânzări
  • Construiește relații profesionale solide, bazate pe expertiza recunoscută și încredere cu fermierii și factorii de influență din zona alocată

PROFILUL CANDIDATULUI
  • Studii superioare în Agricultură
  • Experiență anterioară în agricultură – cultura mare (minim 1 an)
  • Cunoștințe solide privind culturile și produsele agricole
  • Înțelege mediul concurențial
  • Cunoștințe de limbă engleză
  • Cunoștințe de utilizare a calculatorului și a pachetului Microsoft Office
  • Permis de conducere – categoria B
  • Foarte bune abilități de comunicare

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul până în data de 15 februarie, la adresa: oleg.cojocaru@syngenta.com, sau fax: +373 22 204750.
loading ...