ANGAJĂRI CORTEVA AGRISCIENCE: Oferte de locuri de muncă, AICI

12 dec 2023
Corteva Agriscience este o companie globală de agricultură cu acțiuni la bursă, care combină inovația de vârf în industrie, angajamentul deosebit față de clienți și execuția operațională pentru a furniza soluții profitabile pentru cele mai presante provocări ale agriculturii la nivel mondial. Corteva generează preferință de piață avantajoasă prin strategia sa unică de distribuție, alături de mixul echilibrat și global diversificat de produse și servicii de semințe, protecție a culturilor și digitale. Cu unele dintre cele mai recunoscute branduri în agricultură și o gamă tehnologică bine poziționată pentru a stimula creșterea, compania este angajată să maximizeze productivitatea pentru fermieri, colaborând cu părțile interesate din întregul sistem alimentar pe măsură ce își îndeplinește promisiunea de a îmbogăți viața celor care produc și a celor care consumă, asigurând progresul pentru generațiile viitoare.

DESCRIERE JOB – Key Account Specialty Crops, REP. MOLDOVA
Raporteaza catre - National KAM Specialty Crops RO & MD

RESPONSABILITĂȚI:
  • Promovarea și vânzarea serviciilor și produselor de protectie a plantelor (CPP) pentru culturile horticole în Rep. Moldova.
  • Identificarea oportunităților de afaceri în zona de responsabilitate care vor contribui  la îndeplinirea obiectivelor CPP pe termen scurt și lung.
  • Întâlniri și negocieri cu distribuitorii și potențialii clienți pentru a urmări oportunități de afaceri și pentru a proteja interesele de afaceri ale CPP.
  • Suport continuu clienților, asigurându-se că acestia primesc servicii de înaltă calitate.
  • Trimiterea feedback-ului catre clienți referitor la contactele din cadrul organizației și cooperarea cu colegii zonali pentru a se asigura că aceste recomandări sunt urmărite în mod corespunzător.
  • Planificarea, construirea si realizarea planurilor de vanzari,
  • Stabilirea priorităților pentru a menține poziția de lider pe piață.
  • Implementarea strategiilor de afaceri pentru a realiza relații de afaceri profitabile și pentru a identifica noi oportunități de venituri pe piață.
  • Responsabilitatea procesului de vanzari directe, cu scopul de a indeplini/sau executa obiectivele de vanzari.
  • Persoană de legătură între clienți și departamentele companiei.
  • Posedă cunoștințe foarte detaliate despre produs, precum și prin cunoștințele despre afacerea clientului.
  • Suport pentru distribuitori în cunoștințe tehnice.
  • Respectarea procedurilor interne Corteva, în special cele legate de valorile de bază ale companiei: standarde etice înalte, tratament respectuos cu oamenii, siguranță și protecția mediului.

Competențe:
  • Concentrare continuă asupra clienților.
  • Foarte bune abilități de negociere și comunicare.
  • Foarte bune abilități interpersonale și de prezentare.
  • Orientare spre atingerea obiectivelor.
  • Înțelegerea foarte bună a misiunii/viziunii corporative și a obiectivelor corporative.
  • Abilități foarte bune de gestionare a timpului și planificare

Cunoștințe abilități:
  • 3 - 5 ani de experiență în vânzări în cadrul produselor CPP.
  • Cunoașterea industriei agricole locale.
  • Cunoașterea limbii engleze, nivel ridicat. Alte limbi constituie un avantaj.
  • Cunoștințe foarte bune de operare calculator (Word, Excel, PowerPoint, Lotus Notes).

Oferim:
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie care este lider global al industriei si care lucrează pentru a descoperi soluții la provocările actuale din domeniul horticol.
  • Activitati provocatoare care vă dezvoltă abilitățile, capacitățile și experiențeta profesională.sau
  • Un mediu de lucru divers și favorabil incluziunii;
  • Veți face parte dintr-o echipă in care vă puteti consolida rețeaua profesională prin intermediul unor relații valoroase.
  • Cultură axată pe performanță, cu un accent puternic pe viteză, eficiență și agilitate.

CV-urile se trimit catre urmatoarele adrese de email.

- Oleg Nistiriuc: oleg.nistiriuc@gmail.com sau oleg.nistiriuc@europe.pioneer.com
- George Andron: georgel.andron@corteva.com

loading ...